FAQ

Mam słabe ręce – czy dam radę?

Oczywiście. Zajęcia rozpoczynamy od nauki podstawowych figur (gł. tzw spinów), które są jednocześnie dobrymi ćwiczeniami wzmacniającymi i stanowią doskonałe przygotowanie do bardziej zaawansowanych akrobacji w przyszłości 😉

Jak przebiegają zajęcia pole dance i ile czasu trwają?

Zajęcia trwają 60 minut.

Ok 15 minut to rozgrzewka + ćwiczenia siłowe z wykorzystaniem rurki, ok. 30 minut nauka nowych figur i powtórka z wcześniejszych, ok 15 minut rozciąganie.

Jak liczne są grupy pole dance?

Maksymalnie 7 osób w sali na Orzeszkowej lub 6 na Ciesielskiej. Minimum to 4 osoby.

Jak przygotować się do zajęć Pole Dance?

Zajęcia z wykorzystaniem rurki są dość specyficzną formą aktywności fizycznej gdyż zasadnicze znaczenie ma kontakt rurki ze skórą i w związku z tym istnieją pewne ograniczenia przed i w trakcie zajęć:

1) przed zajęciami nie możesz stosować balsamów, oliwek, kremów do rąk itp. gdyż zanieczyszczają one rurkę, osłabiają przyczepność skóry i przez to zagrażają bezpieczeństwu Twojemu i innych kursantek;

2) nie należy się opalać (na słońcu lub w solarium) w czasie 24 godz. przed zajęciami. Skóra po opalaniu jest przesuszona, ma mniejszą przyczepność i jest bardziej narażona na uszkodzenia. Z tego samego względu unikaj golenia nóg bezpośrednio przed zajęciami;

3) w przypadku świeżego tatuażu, przed przystąpieniem do zajęć pole dance należy odczekać 3 tygodnie aż skóra się zagoi . Podobna zasada dotyczy również większych ran;

4) podczas zajęć obowiązuje zakaz noszenia biżuterii. Pierścionki czy kolczyki w kontakcie z rurką mogą uszkodzić skórę, bransoletki i łańcuszki mogą się np zaplątać we włosy. Ponadto elementy biżuterii powodują głębokie zarysowania na rurkach a warto pamiętać że „jeżeli porysujesz rurkę rurka porysuje Ciebie” (ćwicząc na porysowanej rurze narażamy się na okropne otarcia naskórka). Zakaz dotyczy również kolczyków ukrytych pod ubraniem (na brzuchu czy klatce piersiowej) gdyż grozi to zahaczeniem o odzież i wyrwaniem kolczyka z ciała.

5) przeciwwskazane są ekstremalnie długie paznokcie (ryzyko podrapania siebie lub koleżanki). W przypadku sztucznych paznokci (lub długich naturalnych) musisz się liczyć z ryzykiem ich uszkodzenia (oderwania,złamania) podczas mocnego chwytu rury;

Czy są jakieś ograniczenia wiekowe jeżeli chodzi o zajęcia z wykorzystaniem rurki?

Możesz ćwiczyć w każdym wieku o ile nie masz żadnych zdrowotnych przeciwwskazań. Osoby niepełnoletnie muszą mieć zgodę rodziców. Nasza instruktorka zdradziła, że jak dotąd jej najstarsza kursantka jaka wspomniała o swoim wieku miała 65 lat, najmłodsza 16lat jednak nie istnieją żadne ograniczenia wiekowe.

Czy mogę trenować Pole Dance bez wcześniejszego przygotowania?

Oczywiście! Zajęcia są dostosowane do stopnia zaawansowania grupy i prowadzone w taki sposób by stopniowo zwiększać siłę i kondycję kursantek.

Czy mogę uczestniczyć w zajęciach Pole Dance będąc w ciąży?

Nie powinnaś ćwiczyć pole dance w ciąży (przeciwwskazania występują w każdym jej etapie). Możesz wrócić na zajęcia co najmniej 6 tygodni po porodzie naturalnym lub 10 tygodni po cięciu cesarskim.

Jak mogę zapłacić za zajęcia?

Możesz dokonać opłaty osobiście bezpośrednio przed zajęciami lub przelać pieniądze na konto.

 

Dane do przelewu :

Anna Iłędo-Maciejczuk

Vertigo Studio Pole Dance

ul. Zwierzyniecka 15/75

15-312 Białystok

nr konta 5719 5000 0120 0644 1823 1400 02

Czy taniec na rurze jest tańcem erotycznym?

Nie. Pole Dance jak każdy inny taniec może być bardziej lub mniej zmysłowy (to zależy od intencji tancerki). Podczas typowych zajęć Pole Dance skupiamy się przede wszystkim na nauce poprawnego wykonania figur oraz płynnych przejść pomiędzy nimi. Jeśli poszukujesz bardziej pikantnej formy tańca na rurze, prawdopodobnie zainteresują Cię zajęcia Exotic Pole (również dostępne w naszej ofercie).

Czy zajęcia Pole Dance są zarezerwowane wyłącznie dla kobiet?

Nie. Pole Dance staje się coraz bardziej popularny wśród obu płci. Studio Vertigo z przyjemnością powita Panów zainteresowanych tym sportem.

Z jakich rurek korzysta Studio Vertigo?

Sala przy ul. Ciesielskiej 2 – rurki statyczno-obrotowe firmy X-Pole, 45mm, chrom.

Sala przy ul. E. Orzeszkowej 9 – rurki statyczno-obrotowe firmy KodiSport, 45mm, chrom.

Dlaczego zajęcia z użyciem rurki są takie drogie?

Cena zajęć podyktowana jest ograniczoną ilością osób w grupie oraz kosztem zakupu rurek. W porównaniu do wielu innych miast w Polsce mamy konkurencyjne ceny.